12-12-2023

Volkswagen Touareg: Nová éra luxusu a technologie

Volkswagen Touareg: Nová éra luxusu a technologie

Luxusní SUV segment je bojištěm, na kterém automobilky neustále soupeří o zákazníky hledající kombinaci pohodlí, výkonu a technologie. Volkswagen Touareg si vybudoval solidní reputaci jako vůz, který nabízí všechny tři tyto atributy v balíčku, který je tak přitažlivý, jako je praktický. S příchodem nového modelu Touareg se však zdá, že laťka byla posunuta ještě výše.

Na první pohled je zřejmé, že nový Touareg  prošel promyšlenou evolucí designu. Přepracovaná přední část s novými hlavními světlomety IQ.Light HD LED Matrix s interaktivními diodami nejen zlepšuje viditelnost, ale také dodává vozu modernější a technologicky pokročilý vzhled. Zadní část vozu nyní zdobí spojené světlomety propojené světelným pásem, což je prvek, který je na vozech Volkswagen zcela poprvé. 

V interiéru zaujme kvalitnějšími materiály a dále zejména středovým displejem o velikosti 15 palců, který je nyní standardem pro všechna provedení. Ačkoliv se může zdát, že absenci fyzických ovladačů někteří uživatelé budou považovat za krok zpět, je zřejmé, že Volkswagen jde s dobou a sází na moderní a čistý design interiéru.

 

Nový Touareg přichází s řadou technologických vylepšení, která zvyšují jak bezpečnost, tak komfort jízdy. Nový senzor zatížení střechy je propojen s elektronickými systémy podvozku, což znamená, že vůz dokáže lépe reagovat na změny v zatížení a přizpůsobit jízdní chování. Vzduchové odpružení je sice příplatek, ale pro ty, kdo hledají nejvyšší možný komfort, bude jistě stát za investici.

Z hlediska motorizace zůstává Touareg věrný svému šestiválcovému 3.0 TDI, který nyní disponuje silnější variantou s 210 kW. Tento motor nabízí výrazný zátah a je ideální pro velké SUV, jako je Touareg. Kombinace výkonného motoru s osmistupňovým automatem ZF 8HP zajišťuje hladké a efektivní přenášení síly na kola.

Pokud hledáte SUV, které je více než jen prostředek A-B, pak je nový Touareg vozem, který byste měli zvážit. S jeho luxusními prvky, pokročilou technologií a vylepšenými jízdními vlastnostmi je to vůz, který dokáže poskytnout komfort a zároveň uspokojit vaše požadavky na výkon a bezpečnost.

Volkswagen Touareg je příkladem toho, jak se přizpůsobit nové éře a nabídnout zákazníkům to nejlepší z obou světů – tradičního řemeslného umění a nejnovější technologie. Jde o vůz, který respektuje své kořeny, zároveň ale směřuje do budoucnosti s vizí, která je jasná a ambiciózní. A to je přesně to, co od prémiového SUV očekáváme.

Neváhejte nás kontaktovat