9-11-2023

Seznamte se se čtvrtou generací vlajkové lodi Škoda

Již brzy dorazí na český trh čtvrtá generace vlajkové lodi značky Škoda. Pojďte se s novým modelem Superb seznámit již nyní! 

V novodobé historii značky se Superb představil poprvé v roce 2001. Již více než 20 let tak patří ke klíčovým pilířům značky Škoda a k dnešnímu dni se vozu vyrobilo více než 1 600 000 kusů. Svým majitelům dělá radost velkorysým prostorem v interiéru, vysokým komfortem a suverénními jízdními vlastnostmi. Nyní přichází čtvrtá generace modelu, která si uchovává silné stránky svého předchůdce a doplňuje je o řadu nových prvků

Čistý a aerodynamický design

Nová generace modelu Superb působí moderním a osobitým dojmem a najdete na něm první náznaky nového designového jazyka Škoda. Čisté linky a velký důraz na aerodynamické tvary propůjčují vozu dynamický vzhled.

Tvář nové generace modelu Superb definují čisté linie, aerodynamický tvar karoserie, nově interpretovaná mřížka chladiče, ale i Matrix-LED světlomety druhé generace.

Nová generace se opět představuje ve dvou karosářských variantách liftback a kombi. Obě verze nabízejí čisté tvary zádě a světla s prosvícenými krystalickými detaily výrazně protažená do pátých dveří.

Delší, vyšší a prostornější

Superb ve variantě liftback mezigeneračně narostl o 40 mm a Superb Combi dokonce o 43 mm.

Obě karosářské varianty jsou také vyšší, díky čemuž mají cestující vpředu i vzadu více prostoru nad hlavami.

Jedinečný odstín Dark Chrome

Vybrané prvky vozu jsou vyvedeny v jedinečném odstínu Dark Chrome.

Odstín naleznete na přední i zadní části vozu, například na novém logu Škoda, na rámečku mřížky chladiče, na liště předního nárazníku nebo na nápisech na zádi.

Nová kola a barvy

Paleta kol i barev se v porovnání s předchozí generací značně proměnila.

Pro čtvrtou generaci jsou k dispozici nové designy kol, která jsou výhradně z lehké slitiny a ve velikostech od 17“ do 19“. Z nabídky osmi barev je šest odstínů zcela nových.

Prostorný a inovativní interiér

Interiér čtvrté generace modelu Superb doznal podstatných změn a nese se především v duchu pohodlí, prostornosti a ergonomie. Kromě nadstandardní výbavy, jako je 10“ virtuální kokpit, třízónová automatická klimatizace, certifikovaná masážní sedadla nebo středový airbag, naleznete v interiéru řadu dalších novinek.

Nová struktura nabídky

Superb přebírá názvy interiérů známé již z modelové řady Enyaq. Interiéry se vyznačují sladěnými barvami a materiály. Na výběr jsou interiéry Loft s šedým látkovým čalouněním sedadel, Lounge s šedým čalouněním z mikrovlákna Artisyn a dvě varianty interiéru Suite s kůží v černé nebo hnědé barvě.

Vydařená ergonomie

V modelu Superb najdete množství detailů, které usnadňují ovládání vozu. Volič převodovky se přesul blíže volantu na sloupek řízení. Jednoduché nastavení klimatizace a mnoha dalších funkcí umožní nové otočné multifunkční ovladače Smart Dials.

Maximální ochrana

Nová generace modelu Superb přijíždí vybavena řadou vylepšených i zcela nových asistenčních systémů, které dále zvyšují bezpečnost jízdy.

Některé z těchto asistenčních systémů jsou již známé z jiných modelů Škoda, zatímco jiné se objevily teprve nedávno s novou generací modelu Kodiaq.

Asistence při průjezdu křižovatkou

Asistenční systém varuje řidiče před blížícími se cyklisty či vozidly v příčném směru a usnadňuje tak vjezd do křižovatky v místech, kde mu ve výhledu brání stojící vozy, plot nebo další překážky.

Vylepšené asistenční systémy

Vylepšeny byly některé systémy známé již z předchozí generace modelu Superb. Například asistovaná jízda, nouzový asistent, panoramatický kamerový systém a další.

Poprvé u modelu Superb

Mezi asistenční systémy, které jsou známé z jiných modelových řad Škoda a u modelu Superb se objevují poprvé, patří například antikolizní asistent, asistent při odbočování, uložený parkovací manévr nebo varování při vystupování z vozu.

Superb čtvrté generace může být vybaven až deseti airbagy.

Součástí standardní výbavy je airbag řidiče a spolujezdce, kolenní airbag řidiče, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy a centrální airbag mezi řidičem a spolujezdcem. Boční airbagy pro druhou řadu sedadel jsou k dispozici na přání.

Zaujala vás nová Škoda Superb? Ozvěte se nám!

Nový mild hybrid a inovovaný plug-in hybrid

Novinkou modelu Superb je mild-hybridní technologie u motoru 1,5 TSI s výkonem 110 kW (150 k). Plug-in hybridní pohon se v modelu Superb představil již ve třetí generaci, s novou generací ale doznal zásadních změn a čistě elektrický dojezd činí více než 100 km v režimu WLTP. Tuto nabídku doplňují dvě varianty benzinového motoru 2,0 TSI o výkonech 150 kW (204 k) a 195 kW (265 k) a dvě varianty naftového motoru 2,0 TDI o výkonech 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k). Vrcholný benzinový motor i vrcholný naftový motor jsou standardně dodávány s pohonem všech kol. Všechny motory se pojí s automatickou převodovkou DSG.

Superb je nově vybaven novou generací adaptivního podvozku DCC Plus. Ta využívá dva nezávisle řízené ventily na každém tlumiči, díky čemuž vůz disponuje lepší jízdní dynamikou a nabízí větší pohodlí.

Neváhejte nás kontaktovat